Sorin Grindeanu a declarat că actuala coaliție de guvernare își va continua activitatea, subliniind că PSD nu are în vedere o retragere de la putere. În același timp, vicepremierul a precizat că social-democrații își propun să vină cu măsuri clare pentru redresarea economică, astfel încât guvernarea să nu se limiteze doar la stabilitate politică, ci să aducă și rezultate concrete în plan economic.
„Eu am încredere că ceea ce ne-am asumat prin programul de guvernare vom duce la bun -sfârșit. Nu e o perioadă simplă, coaliția merge înainte pe toate lucrurile care țin de Pachetul II, avem propuneri legate de relansare, doar că în acest moment există abordări legate de decizile pe care noi trebuie să le luăm. Am spus că suntem de acord cu toate legile propuse cu nuanțe pe două capitole, administație și măsuri fiscale”, a spus Grindeanu.






