Ion Țiriac a dezvăluit o poveste incredibilă despre pierderea unei mașini în valoare de jumătate de milion de dolari. Miliardarul român a mărturisit că i-a promis fiului său cel mare, Ion Ion Țiriac, că îi va oferi un model Ferrari F40 atunci când acesta va împlini 35 de ani.
Însă, cum s-a întâmplat ca Ion Țiriac să rămână fără această mașină în valoare de 500.000 de dolari? Totul a avut loc în 1970, când Ion Țiriac a achiziționat acest model de mașină. De-a lungul vieții, Ion Țiriac a devenit tată a trei copii: Ion Ion Țiriac, Karim și Ioana. (Puteți vedea imagini captivante în galeria foto.)
„Acest Ferrari F40 a apărut în aceeași perioadă cu un Porsche 959, care nu mai e al meu, e al fiului meu cel mare. L-a văzut în anii 1970, după ce l-am cumpărat. I-am zis să vină la 35 de ani să mi-l ceară. Pe 22 septembrie, când a împlinit 35 de ani, a venit la mine și a spus: ‘Cheile, vă rog!’. Mi l-a luat”, a spus Ion Ţiriac.





